7PV15781BW30
Category
Time Relay
manufacturer discounts
learn about discounts
In stock (0)
Lead time: over 7 days
may be longer on small orders
Time relay, star-delta 7 time ranges 0,05s...100h 2 co, AC/DC 12...240v srew terminal
UPC
UNSPSC
Country of Origin
CZ
Compare With Similar Items
Time relay, Low Voltage, Contact Rating- 120 V, Action- SPST, Remote Mounting, Single Pole, Operating Temperature- 50 - 90 DEG F, Timing Range- 45 (Average) S
24A05A1
Time relay, Low Voltage, Contact Rating- 240 V, Action- DPST, Double Poles, Operating Temperature- 50 - 90 DEG F, Timing Range- 45 (Average) S
24A06G1
Attributed Data Included
Action DPST Yes
Contact Rating 240 V Yes
Number Of Poles 2 Yes
Operating Temperature 50 - 90 DEG F Yes
Standard FCC Yes
Type Low Voltage Yes
TIME RELAY. MULTI-FUNCTION. 2 CO CONT.. 13 FUNCTIONS. 7 TIME SET. RANGES.(1.10.100)S 10MIN (1.10.100) HR (S/MIN/HR). 24... 240 V AC/DC. AT AC 50/60HZ. PD AND GOLD- PLATED RELAY CONT.. LED. SCREW TERMINAL
3RP2505-1RW30
Recently Viewed
  • placeholder image
    5SV3314-6
    SIEMENS INDUSTRY, INC.
    RCCB TYPE A,1+N POLE,40A, 30MA, 230V 2MW