BRYMHHB400
Manufacturer
Bryant Electric
manufacturer discounts
learn about discounts
Available to order
Local stock: 0
Lead time: over 7 working days
Temporary Lighting Products, 400W High Bay Light, 29,000 Lumen Output
UPC
UNSPSC
Country of Origin
US
Type:
Metal Halide
Voltage Rating:
125 VAC
Wattage:
400 W
Current / Amperage Rating:
15 A
Description - Long:
Description - Short:
FV_Current / Amperage Rating:
15 A
Fixture Type:
Metal Halide
Light Source:
Product Name:
BRYMHHB400
Series:
High Bay Light
Type:
Voltage Rating:
125 VAC
Wattage:
400 W
Compare With Similar Items
7000 Series Industrial Extension Lights, Closed-end cage for 7000, without reflector
8171-APP
Attributed Data Included
Type Wire Cage Yes
Must be purchased in multiples of 6
See more details
Commercial Cord Reel, 25', With Incandescent Lamp, Auto Switch
BRYC25163AIN
Attributed Data Included
Cable Type #16/3 SJT Yes
Description - Long Commercial Cord Reel, 25', With Incandescent Lamp, Auto Switch Yes
Description - Short Commercial Cord Reel, 25', With Incandescent Lamp, Auto Switch Yes
FV_Cable Type #16/3 SJT Yes
Fixture Type Reel With Non-Metallic Incandescent Hand Lamp, Yellow Yes
Light Source Incandescent Yes
Product Name BRYC25163AIN Yes
Series Commercial Yes
Type Reel With Non-Metallic Incandescent Hand Lamp, Yellow Yes
Voltage Rating 125 VAC Yes
Voltage Rating Description 125 VAC Yes