CD100M160
Lead time: 1 - 2 working days
Eaton Bussmann series low voltage British standard fuse, Fuse-link, LV, 100 A, AC 415 V, BS88/B1, 26 x 126 mm, gM, BS, 100M160
Amperage Rating:
160 A
Voltage Rating:
415 V
Amperage Rating:
160 A
Dimensions:
4.9606 IN X 1.0236 IN X 1.0236 IN
Height:
1.2 in
Length:
4.96 in
Voltage Rating:
415 V
Weight:
0.0181 lb
Width:
1.2 in
Recently Viewed
  • placeholder image
    CD100M160
    COOPER BUSSMANN
    See more details
  • placeholder image
    AP20044EP4
    APPLETON ELECTRIC CO
    200A PLUG ASSY 4P S1 P4 (EACH) (EACH)
    See more details
    W200000EG
    ERICO PRODUCTS INC
    Nine Hole Corner Connector, 3-Way, EG, 3.5" x 5.438" x 3.75"