FWP-32A22FI
Manufacturer
Cooper Bussmann
Category
Fuse Holder
Available to order
Local stock: 0
Lead time: 1 - 2 working days
Eaton Bussmann series FWP high speed fuse, 700 Vac, 700 Vdc (UL), 32A, 200 kAIC at 300 Vdc, 50 kAIC at 300 Vdc, With Indicator, High speed fuse, Ferrule end X ferrule end, Class aR, White, Ceremic
UPC
UNSPSC
Country of Origin
IN
Amperage Rating:
32 A
Material:
Ceramic
Type:
High speed cylindrical fuse
Voltage Rating:
700 V
Amperage Rating:
32 A
Class:
Class aR
Connection:
Ferrule end x ferrule end
Dimensions:
2.2835 IN X 0.9055 IN X 0.9055 IN
Height:
50 mm
Interrupt Rating:
200 kAIC at 300 Vdc50 kAIC at 300 Vdc
Length:
58 mm
Material:
Ceramic
Standard:
UL Recognized,CE Marked
Sub Brand:
Bussmann Series
Type:
High speed cylindrical fuse
Voltage Rating:
700 V
Weight:
0.042 kg
Width:
23 mm
Recently Viewed
  • placeholder image
    FWP-32A22FI
    COOPER BUSSMANN
    Eaton Bussmann series FWP high speed fuse, 700 Vac, 700 Vdc (UL), 32A, 200 kAIC at 300 Vdc, 50 kAIC at 300 Vdc, With Indicator, High speed fuse, Ferru...
    See more details
  • placeholder image
    FWP-50A22FI
    Eaton Bussmann series FWP high speed fuse, 700 Vac, 700 Vdc (UL), 50A, 200 kAIC at 300 Vdc, 50 kAIC at 300 Vdc, With Indicator, High speed fuse, Ferru...