GDA-100MA
Manufacturer
Cooper Bussmann
Available to order
Local stock: 0
Lead time: 1 - 2 working days
100MA 250V FST ACTING CERAMIC FUSE
150
UPC
UNSPSC
Country of Origin
CN
Amperage Rating:
100m A
Size:
5.20 mm Diameter X 20.00 mm Height
Type:
Electronic, Fast Acting
Voltage Rating:
250 VAC
Amperage Rating:
100m A
Connection:
Ferrule End X Ferrule End
Frequency Rating:
50 Hz
Size:
Standard:
UL, CSA
Type:
Electronic, Fast Acting
Voltage Rating:
250 VAC
Recently Viewed
  • placeholder image
    GDA-100MA
    COOPER BUSSMANN
    See more details
  • placeholder image
    GDC-40MA
    Time-Delay, Low-Breaking Capacity Fuses, 40 mA, Electronic circuits, Ferrule end X ferrule end, 35A at 250 Vac, 5.20 mm diameter X 20.00 mm height, Sm...