GDC-250MA
Manufacturer
Cooper Bussmann
Available to order
Local stock: 0
Lead time: 1 - 2 working days
250MA 250V GLS BDY TD FUSE
250MA 250V GLS BDY TD FUSE
150
UPC
UNSPSC
Country of Origin
CN
Amperage Rating:
250m A
Size:
5.20 mm Diameter X 20.00 mm Height
Type:
Electronic, Time Delay
Voltage Rating:
250 VAC
Amperage Rating:
250m A
Connection:
Ferrule End X Ferrule End
Frequency Rating:
50 Hz
Size:
Standard:
UL (CANADA AND US), IMQ
Type:
Electronic, Time Delay
Voltage Rating:
250 VAC
Recently Viewed
  • placeholder image
    GDC-250MA
    COOPER BUSSMANN
    250MA 250V GLS BDY TD FUSE