sku: GMC-1.6-R-EDF
Lead time: 1 - 2 working days
1.6A 250V 5mm x 20mm RoHS Compliant Glass, Medium Time Delay Fuse
CN
Amperage Rating:
1.6 A
Size:
5.20 mm Diameter X 20.00 mm Height
Type:
Electronic, Medium Time Delay
Voltage Rating:
250 VAC
Amperage Rating:
1.6 A
Connection:
Ferrule End X Ferrule End
Response Time:
120/3.6k s
Size:
Standard:
UL 248-14, CSA, CE
Type:
Electronic, Medium Time Delay
Voltage Rating:
250 VAC
Recently Viewed
  • placeholder image
    GMC-1.6-R-EDF
    COOPER BUSSMANN