sku: H25030-1Q-EDF
Manufacturer
Cooper Bussmann
Category
Fuse Holder
Available to order
Local stock: 0
Lead time: 1 - 2 working days
30A 250V Class H 1 Pole Fuseblock with 1/4" Quick Connects
UPC
UNSPSC
Country of Origin
MX
Amperage Rating:
100m-30 A
Material:
Thermoplastic
Size:
3.03 In Length X 1.09 In Width X 1.41 In Height
Voltage Rating:
250 VAC
Amperage Rating:
100m-30 A
Class:
H
Connection:
Box Lug/0.25 In Quick Connect
Material:
Thermoplastic
Mounting:
Din Rail
Size:
Standard:
UL 4248, CE
Voltage Rating:
250 VAC
Recently Viewed
  • placeholder image
    H25030-1Q-EDF
    COOPER BUSSMANN
    See more details
  • placeholder image
    GMF-3-2/10-EDF
    3-2/10A 300V Inline Fuse For HLR Holder Non-Rejecting, Time Delay Fuse