HM25030-1CR
Manufacturer
Cooper Bussmann
Category
Fuse Block
Available to order
Local stock: 0
Lead time: 1 - 2 working days
Eaton Bussmann series HM modular fuse block, 250V, 0-30A, CR, Single-pole
UPC
UNSPSC
Country of Origin
MX
Amperage Rating:
0-30A
Type:
Modular fuse block
Voltage Rating:
250 V
Amperage Rating:
0-30A
Class:
Class HClass K
Dimensions:
3.1700 IN X 1.0000 IN X 1.9800 IN
Standard:
Contact Manufacturer,RoHS Compliant
Sub Brand:
Bussmann Series
Type:
Modular fuse block
Voltage Rating:
250 V
Recently Viewed
  • placeholder image
    HM25030-1CR
    COOPER BUSSMANN
    See more details
  • placeholder image
    FWP-32A22FI
    Eaton Bussmann series FWP high speed fuse, 700 Vac, 700 Vdc (UL), 32A, 200 kAIC at 300 Vdc, 50 kAIC at 300 Vdc, With Indicator, High speed fuse, Ferru...
    See more details
    FWP-50A22FI
    Eaton Bussmann series FWP high speed fuse, 700 Vac, 700 Vdc (UL), 50A, 200 kAIC at 300 Vdc, 50 kAIC at 300 Vdc, With Indicator, High speed fuse, Ferru...