LSLV600BK
Available to order
Local stock: 0
Lead time: over 7 working days
Magnetic Low-Voltage Slide Dimmer, Non-Preset 600VA, Black
UPC
UNSPSC
Country of Origin
CN
Material:
Thermoplastic
Number Of Poles:
1
Size:
4.5x2.25x1.94
Type:
Dimmer
Voltage Rating:
120 V
Wattage:
600 W
Actuator:
Slide
Frequency Rating:
60 Hz
Insulation:
None
Load:
600wat
Material:
Thermoplastic
Mounting:
Wall
Number Of Poles:
1
Operating Cycles:
100k
Size:
4.5x2.25x1.94
Standard:
UL/CSA Listed
Sub Brand:
Pass & Seymour
Type:
Dimmer
Voltage Rating:
120 V
Wattage:
600 W