sku: MNG14-10RX-3M
Lead time: over 7 working days
Must be purchased in multiples of 100
  • Blue nylon-insulated, butted-seam barrel ensures a secure fit and offers reliable performance
  • Funnel-designed, seamless brass sleeve offers easy insertion of wires
  • Standard-style ring tongue fits around the stud
  • Stud size #10
  • Stud size #10
Type:
Ring
Number Of Terminals:
100 per bottle
Stud Size:
10
Terminal Size:
16 - 14 AWG
Type:
Ring
Width (W):
0.33 Inch
Recently Viewed
  • placeholder image
    MNG14-10RX-3M
    3M
    See more details
  • placeholder image
    5456A-4/0-AL
    See more details
    MNU14-180DFIK-A
    5525A-750-AL
    3M™ Cold Shrink QS-III Inline Shielded Cable Splices 5524A, 5525A and 5526A Series are inline splices for joining 25/28 kV tape shield, wire shield, U...