MNHU10-250DFIX
Manufacturer
3M
Available to order
Local stock: 0
Lead time: over 7 working days
  • Dents and rolled edges of this female disconnect terminal offer excellent holding force
  • Mates with 0.25-in wide male tab
UPC
UNSPSC
Country of Origin
USA
Material:
Heat Shrink
Type:
Disconnect
Barrel Style:
Butted
Fastener Orientation:
Female
Material:
Heat Shrink
Number Of Terminals:
25 per bottle
Pad Width:
0.25 Inch
Sub Brand:
Scotchlok
Terminal Size:
12 - 10 AWG
Type:
Disconnect
Width (W):
0.39 Inch
Recently Viewed
  • placeholder image
    MNHU10-250DFIX
    3M
    See more details
  • placeholder image
    IG5266NHG
    COOPER WIRING DEVICES
    Eaton Arrow Hart auto grip hospital grade straight blade plug, #18-12 AWG, 15A, Industrial, 125V, Back wire, Orange, Brass, Nylon, 5-15P, Two-pole, th...