Eaton Bussmann series MV055 E-Rated medium voltage fuse, 5.5 kV, 30A, 50 kAIC, Non Indicating, Current limiting, Ferrule end X ferrule end, Class E, Fiberglass tube, 1 - MV055F1DAX30E
- Country of Origin
- US
- Amperage Rating:
- 30 A
- Voltage Rating:
- 5,500 V
- Amperage Rating:
- 30 A
- Dimensions:
- 3.0000 IN X 3.0000 IN X 15.8600 IN
- Voltage Rating:
- 5,500 V