sku: T30030-2SR-EDF
Manufacturer
Cooper Bussmann
Category
Fuse Holder
Available to order
Local stock: 0
Lead time: 1 - 2 working days
Eaton Bussmann series Class T modular fuse block, 300 Vac, 300 Vdc, 0-30A, Screw, Two-pole
UPC
UNSPSC
Country of Origin
MX
Amperage Rating:
0-30A
Type:
Modular fuse block
Voltage Rating:
300 VAC//VDC
Amperage Rating:
0-30A
Class:
T
Connection:
Screw
Dimensions:
3.0000 IN X 3.0000 IN X 1.0000 IN
Standard:
Contact Manufacturer,RoHS Compliant
Sub Brand:
Bussmann Series
Type:
Modular fuse block
Voltage Rating:
300 VAC//VDC
Recently Viewed
  • placeholder image
    T30030-2SR-EDF
    COOPER BUSSMANN