sku: T30060-4CR-EDF
Lead time: 1 - 2 working days
Eaton Bussmann series Class T modular fuse block, 300 Vac, 300 Vdc, 31-60A, Box lug, Four-pole
31-60A
Material:
Glass/Polyester
Voltage Rating:
300 VAC//VDC
Connection:
Box lug
Dimensions:
0.0010 IN X 0.0010 IN X 0.0010 IN
Material:
Glass/Polyester
Voltage Rating:
300 VAC//VDC
Recently Viewed
  • placeholder image
    T30060-4CR-EDF
    COOPER BUSSMANN
    See more details
  • placeholder image
    WM S20GB606TR
    WIREMOLD
    6' Plugmold Tamper-Resistant Multioutlet System Stainless Steel
    See more details
    T60400-1C-EDF
    Eaton Bussmann series Class T modular fuse block, 600 Vac, 600 Vdc, 201-400A, Box lug