sku: T60600-1C-EDF
Lead time: 1 - 2 working days
Eaton Bussmann series Class T modular fuse block, 600 Vac, 600 Vdc, 401-600A, Box lug
Amperage Rating:
401-600A
Material:
Phenolic
Size:
6.75 In Length X 3.00 In Width X 3.44 In Height
Voltage Rating:
600 VAC//VDC
Amperage Rating:
401-600A
Dimensions:
7.0000 IN X 3.0000 IN X 3.0000 IN
Material:
Phenolic
Size:
Voltage Rating:
600 VAC//VDC
Recently Viewed
  • placeholder image
    T60600-1C-EDF
    COOPER BUSSMANN