TRUSBC15LA-BOX
manufacturer discounts
learn about discounts
Available to order
Local stock: 0
Lead time: 1 - 2 working days
Eaton Combination USB Type-C Charger, 15A 5-15R Receptacle, 5A, 125 Vac, Light Almond, Box
Straight blade USB Receptacles150
Straight blade USB Receptacles
UPC
UNSPSC
Country of Origin
CN
Type:
USB duplex receptacle
Dimensions:
1.6700 IN X 1.3000 IN X 4.1900 IN
Standard:
NOM,cULus Listed
Sub Brand:
Eaton Wiring Devices
Type:
USB duplex receptacle
Recently Viewed
  • placeholder image
    TRUSBC15LA-BOX
    COOPER WIRING DEVICES
    See more details
  • placeholder image
    MDTCT-1NC
    LEVITON MANUFACTURING
    Gen3 Dual Element Mini Meter 1kWh, 3W 120V 100A LCD Module without CT