VANLED65YFFR/480/PCS4
Manufacturer
Rab Lighting
see price in cart
Available to order
Local stock: 0
Lead time: 1 - 2 working days
Vandalprood LED, 65W, 3000k, Flat, Frosted 480V, 0-10V Swivel Photocell, Bronze
UPC
UNSPSC
Country of Origin
US
Type:
CANOPY
Voltage Rating:
480 V
Wattage:
65 W
Mounting:
Ceiling
Type:
CANOPY
Voltage Rating:
480 V
Wattage:
65 W
Compare With Similar Items
P550012-031
Attributed Data Included
Coating Painted Yes
Color Black Yes
Dimensions 9.875 in x 9.875 in x 20.25 in Yes
Lamp Type B10 Yes
Material Steel Yes
Number Of Lamps 3 Yes
Socket Type socket Yes
Standard cULus Yes
Style New Traditional;Transitional;Farmhouse;Coastal Yes
P6542-108
Attributed Data Included
Coating powder coat paint Yes
Color Bronze Yes
Lamp Type Candelabra Base Yes
Material Aluminum Yes
Number Of Lamps 3 Yes
Socket Type socket Yes
Standard cCSAus Yes
Style Luxury;New Traditional Yes
P5551-2030K9
Coating painted Yes
Color Bronze Yes
Lamp Type LED Yes
Material Aluminum Yes
Number Of Lamps 1 Yes
Standard Meets FCC Title 47, Part 15 Class B Yes
Style Urban Industrial;Transitional;Farmhouse Yes
Sub Brand Progress LED Yes
Recently Viewed
  • placeholder image
    VANLED65YFFR/480/PCS4
    RAB LIGHTING