W0404MB1200CT
manufacturer discounts
learn about discounts
In stock (1)
OUTDOOR EQ LC 4S 4C MB 200A CU FEED THR
150
UPC
UNSPSC
Country of Origin
MX
Amperage Rating:
200 A
Type:
1
Voltage Rating:
120 V
Amperage Rating:
200 A
Bus Rating:
200A
Circuit Breaker Type:
MB
Enclosure:
OutdoorType3R
Interrupt Rating:
22000 A
Mounting:
Surface
Number Of Spaces:
4
Phase:
1
Type:
Voltage / between phase and phase / rated value:
240 V
Voltage Rating:
120 V
Width [in]:
15278670000 in
Recently Viewed
  • placeholder image
    W0404MB1200CT
    SIEMENS INDUSTRY, INC.