BK20GB606TRGFI6
sku: WM BK20GB606TRGFI6
Manufacturer
Wiremold
manufacturer discounts
learn about discounts
Available to order
Local stock: 0
Lead time: over 7 working days
GFCI Module provides downstream protection for all outlets and connections. Available in 3ft, 5ft and 6ft lengths with 6" receptacle spacing. 15A tamper resistant receptacles. 3-wire, #12 THHN (1 hot, 1 neutral, and insulated ground conductor). .040in steel housing. Packed 2 per carton. Each unit supplied with one (1) Coupling and two (2) Blank End Fittings. GFCI Class A 20A 125V 60Hz. - 6 feet - Black