AHDS60RTCAP
Category
Wallplates
manufacturer discounts
learn about discounts
Available to order
Local stock: 0
Lead time: 1 - 2 working days
Eaton top cover assembly, Used with PLC 60A motor control disconnect switches
UPC
UNSPSC
Country of Origin
CN
Type:
Replacement
Dimensions:
10.3800 IN X 7.5000 IN X 3.0000 IN
Standard:
cULus Listed,NOM-0190SCP8-1993
Sub Brand:
Eaton Wiring Devices
Type:
Replacement
Recently Viewed
  • placeholder image
    AHDS60RTCAP
    COOPER WIRING DEVICES
    See more details
  • placeholder image
    WM 4REC-CTRL
    WIREMOLD
    Duplex Controlled Receptacle - one (1) 20A proprietary 20A duplex power receptacle with mounting plate. Designed to fit into one (1) gang of the 4AT S...
    See more details
    AHDS60RTCA
    COOPER WIRING DEVICES
    Eaton top cover assembly, Used with 60A motor control disconnect switches
    AEBB13690C
    APPLETON ELECTRIC CO
    CIRCUIT BREAKER 3P 90AT 600V (EACH)
    SGFH20FGY
    Eaton hospital grade GFCI receptacle,NAFTA compliant,Self-test,#14 - 10 AWG,20A,Residential,Commercial,Flush,125 V,GFCI,Back and side wire,Gray,Brass,...