LSDV25BKV
Available to order
Local stock: 0
Lead time: over 7 working days
Variable Speed Fan Control with Dimmer, 300W Black
UPC
UNSPSC
Country of Origin
CN
Amperage Rating:
2.5 A
Material:
Thermoplastic
Number Of Poles:
1
Size:
6.25x4x2.66
Type:
Dimmer
Voltage Rating:
120 V
Wattage:
300 W
Actuator:
Slide
Amperage Rating:
2.5 A
Frequency Rating:
60Hz
Insulation:
Bare
Load:
300wat
Material:
Thermoplastic
Mounting:
Wall
Number Of Poles:
1
Operating Cycles:
100k
Size:
6.25x4x2.66
Standard:
UL/CSA Listed
Sub Brand:
Pass & Seymour
Type:
Dimmer
Voltage Rating:
120 V
Wattage:
300 W
Recently Viewed
  • placeholder image
    LSDV25BKV
    WATT STOPPER, LEGRAND