OSP20-DA0
manufacturer discounts
learn about discounts
Available to order
Local stock: 0
Lead time: 1 - 2 working days
20A Fluorescent/Incandescent, 120/220/277 Volt AC 60Hz, 1HP at 120VAC, 2HP at 240VAC, Power Pack for Occupancy Sensor, Black
UPC
UNSPSC
Country of Origin
US
Material:
High Impact Plastic
Type:
Power Pack
Voltage Rating:
277 V
Cable Size:
22-18 AWG
Environmental Conditions:
Relative Humidity (0% to 90%, Non-Condensing)
Frequency Rating:
50/60 Hz
Height:
2.4 in
Length:
1.432 in
Material:
High Impact Plastic
Mounting:
Box
Standard:
NOM Certified;cUL\UL Listed;FCC Complaint
Type:
Power Pack
Voltage Rating:
277 V
Width:
3.811 in
Compare With Similar Items
Power Pack for Occupancy Sensor with HVAC Relay, 15 Amp FL, 347VAC 60Hz, Black
OSP15-R30
Attributed Data Included
Environmental Conditions Relative Humidity (0% to 90%, Non-Condensing) Yes
Material High Impact Plastic Yes
Mounting Box Yes
Standard CSA Certified;UL Listed;NAFTA Compliant;NOM Certified (057) Yes
Type Power Pack Yes
"20A Standard Power Pack for Occupancy Sensors features include Auto ON Latching Relay Line Voltage Input 120/208/220/230/240/277V 50/60Hz Low Voltage Input-24VDC 2mA Output-24VDC 225mA. Housing 1/2"" Threaded nipple w/locknut fits on or in a 4"" sqr...
OPP20-D1
"20A Standard Power Pack for Occupancy Sensors features include Auto ON Latching Relay Line Voltage Input 120/208/220/230/240/277V 50/60Hz Low Voltage Input-24VDC 2mA Output-24VDC 225mA. Housing 1/2"" Threaded nipple w/locknut fits on or in a 4"" sqr box RoHS Compliant Color Gray."
Attributed Data Included
Standard NOM Certified (057);CUL\UL Listed;ROHS Complaint Yes
Type Power Pack Yes
"20A Standard Power Pack for Occupancy Sensors features include Auto ON Manual ON Local Switch Latching Relay Line Voltage Input 120/208/220/230/240/277V 50/60Hz Low Voltage Input-24VDC 2mA Output-24VDC 225mA. Housing 1/2"" Threaded nipple w/locknut...
OPP20-D2
"20A Standard Power Pack for Occupancy Sensors features include Auto ON Manual ON Local Switch Latching Relay Line Voltage Input 120/208/220/230/240/277V 50/60Hz Low Voltage Input-24VDC 2mA Output-24VDC 225mA. Housing 1/2"" Threaded nipple w/locknut fits on or in a 4"" sqr box RoHS Compliant Color Gray."
Must be purchased in multiples of 10
See more details
Recently Viewed
  • placeholder image
    OSP20-DA0
    LEVITON MANUFACTURING
    See more details
  • placeholder image
    PC-NLF64D
    PANASONIC BUILDING PRODUCTS
    WhisperLine Accessory Kits, 6" - 4" Double Pick Up: One 6-to-4 Y-adapter