GCBB-20Q2
Available to order
Local stock: 0
Lead time: over 7 working days
GCBB SERIES - ALUMINUM FEED-THRU CIRCUIT BREAKER LOAD CENTER WITHCUTLER-HAMMER CIRCUIT BREAKER - 20A TRIP QUICKLAG - ONE 2-POLE -120/240VAC - HUB SIZE 3/4 IN-14 NPT
UPC
UNSPSC
Country of Origin
US
Amperage Rating:
20 A
Size:
9-1/4" H x 6-7/8" W x 6-5/8" D
Type:
Aluminum circuit breaker load center
Voltage Rating:
120/240 VAC
Amperage Rating:
20 A
Circuit Breaker Type:
Cutler-Hammer QC Quicklag
Cover Type:
Aluminum flat cover
Enclosure:
Aluminum enclosure
Interrupt Rating:
10,000A
Size:
9-1/4" H x 6-7/8" W x 6-5/8" D
Standard:
UL
Type:
Voltage Rating:
120/240 VAC
Recently Viewed
  • placeholder image
    GCBB-20Q2
    KILLARK ELECTRICAL PRODUCTS
    GCBB SERIES - ALUMINUM FEED-THRU CIRCUIT BREAKER LOAD CENTER WITHCUTLER-HAMMER CIRCUIT BREAKER - 20A TRIP QUICKLAG - ONE 2-POLE -120/240VAC - HUB SIZE...
    See more details
  • placeholder image
    GCBB-15Q2
    KILLARK ELECTRICAL PRODUCTS
    GCBB SERIES - ALUMINUM FEED-THRU CIRCUIT BREAKER LOAD CENTER WITHCUTLER-HAMMER CIRCUIT BREAKER - 15A TRIP QUICKLAG - ONE 2-POLE -120/240VAC - HUB SIZE...