sku: GDA-250MA-EDF
Manufacturer
Cooper Bussmann
In stock (2)
250MA 250V FST ACTING CERAMIC FUSE
150
UPC
UNSPSC
Country of Origin
CN
Amperage Rating:
250m A
Size:
5.20 mm Diameter X 20.00 mm Height
Type:
Electronic, Fast Acting
Voltage Rating:
250 VAC
Amperage Rating:
250m A
Connection:
Ferrule End X Ferrule End
Frequency Rating:
50 Hz
Size:
Standard:
UL, CSA, SEMKO, IMQ, CCC
Type:
Electronic, Fast Acting
Voltage Rating:
250 VAC
Recently Viewed
  • placeholder image
    GDA-250MA-EDF
    COOPER BUSSMANN