TRSGFH15FLA
Lead time: 1 - 2 working days
Eaton hospital grade GFCI receptacle,NAFTA compliant,Tamper resistant,Self-test,#14 - 10 AWG,15A,Residential,Commercial,Flush,125 V,Back and side wire,Light almond,Brass,Tamper resistant,Nylon,5-15R,Two-pole, three-wire, grounding
Country of Origin
CN
Amperage Rating:
15 A
Type:
Hospital grade GFCI receptacle
Voltage Rating:
125 V
Amperage Rating:
15 A
Dimensions:
4.7100 IN X 2.8600 IN X 2.0100 IN
Standard:
NOM,cULus Listed
Type:
Hospital grade GFCI receptacle
Voltage Rating:
125 V
Recently Viewed
  • placeholder image
    TRSGFH15FLA
    COOPER WIRING DEVICES
    Eaton hospital grade GFCI receptacle,NAFTA compliant,Tamper resistant,Self-test,#14 - 10 AWG,15A,Residential,Commercial,Flush,125 V,Back and side wire...