3.6WDLSJ100
Manufacturer
Cooper Bussmann
Available to order
Local stock: 0
Lead time: 1 - 2 working days
Motor fuse-link, medium voltage, 100 A, AC 3.6 kV, DIN 43625 2", 51 x 292 mm, back-up, DIN, with striker
UPC
UNSPSC
Country of Origin
GB
Amperage Rating:
100 A
Type:
Medium voltage motor fuse
Voltage Rating:
3,600 V
Amperage Rating:
100 A
Class:
Class back-up
Dimensions:
2.9921 IN X 2.9921 IN X 10.0000 IN
Interrupt Rating:
50 kAIC
Standard:
Contact Manufacturer,Contact Manufacturer
Sub Brand:
Bussmann Series
Type:
Medium voltage motor fuse
Voltage Rating:
3,600 V
Recently Viewed
  • placeholder image
    3.6WDLSJ100
    COOPER BUSSMANN