Eaton Bussmann series British standard dimensioned IEC medium voltage motor fuse, 3.6 kV, 250A, 50 kAIC, Non Indicating, fuse, Class back-up - 3.6WKLSJ250 HS
- Amperage Rating:
- 250 A
- Voltage Rating:
- 3,600 V
- Amperage Rating:
- 250 A
- Dimensions:
- 2.9921 IN X 2.9921 IN X 15.8661 IN
- Standard:
- Contact Manufacturer,Contact factory
- Voltage Rating:
- 3,600 V