sku: FWA-20A10F-EDF
Lead time: 1 - 2 working days
Eaton Bussmann series FWA high speed fuse, 500V, 20A, 100 kAIC, Non Indicating, High speed fuse, Ferrule end X ferrule end
Amperage Rating:
20 A
Size:
0.406 In Diameter X 1.500 In Length
Voltage Rating:
150 V
Amperage Rating:
20 A
Connection:
Ferrule end x ferrule end
Dimensions:
1.5354 IN X 0.4331 IN X 0.4331 IN
Interrupt Rating:
100 kAIC
Size:
Standard:
UL Recognized ,CSA Certified,CE Marked
Voltage Rating:
150 V
Recently Viewed
  • placeholder image
    FWA-20A10F-EDF
    COOPER BUSSMANN