FWL-30A20F
Manufacturer
Cooper Bussmann
Available to order
Local stock: 0
Lead time: 1 - 2 working days
Eaton Bussmann series high speed traction fuse, 700 Vac, 700 Vdc, 30A, 45 kAIC, Fuse, Class gS
UPC
UNSPSC
Country of Origin
GB
Amperage Rating:
20 A
Type:
High speed traction fuse
Voltage Rating:
1,200 V
Amperage Rating:
20 A
Class:
Class gS
Dimensions:
5.0000 IN X 0.7874 IN X 0.7874 IN
Interrupt Rating:
45 kAIC
Standard:
IEC Rated,CE Marked
Sub Brand:
Bussmann Series
Type:
High speed traction fuse
Voltage Rating:
1,200 V
Recently Viewed
  • placeholder image
    FWL-30A20F
    COOPER BUSSMANN
    See more details
  • placeholder image
    FWH5-020A6FR
    Eaton Bussmann series FWH high speed fuse, Electric engineering, 500V, 20A, 50 kAIC, Non Indicating, High speed fuse - FWH5-020A6FR
    See more details
    TR7755BK-BOX
    COOPER WIRING DEVICES
    Eaton combination USB charger with duplex receptacle, Tamper resistant, 15A at 125 Vac, 3.A at 5 Vdc, Flush mount, 125 Vac, 5 Vdc, Wire leads, Black,...