GDC-200MA
Manufacturer
Cooper Bussmann
Available to order
Local stock: 0
Lead time: 1 - 2 working days
200mA 250V 5x20mm, Time-Delay, Glass Tube
UPC
UNSPSC
Country of Origin
CN
Amperage Rating:
200m A
Size:
5.20 mm Diameter X 20.00 mm Height
Type:
Electronic, Time Delay
Voltage Rating:
250 VAC
Amperage Rating:
200m A
Connection:
Ferrule End X Ferrule End
Frequency Rating:
50 Hz
Size:
Standard:
UL (CANADA AND US), IMQ
Type:
Electronic, Time Delay
Voltage Rating:
250 VAC
Recently Viewed
  • placeholder image
    GDC-200MA
    COOPER BUSSMANN
    See more details
  • placeholder image
    HEB-AW-RLC-C-EDF
    Eaton Bussmann series HEB inline fuse holder, 600V, 30A, Loadside: Copper crimp #8-16; (2) #12-16, Lineside: Copper crimp #4 str; (2) #8, Single-pole