sku: MH10-14RX-3M
Manufacturer
3M
Available to order
Local stock: 0
Lead time: over 7 working days
Must be purchased in multiples of 25
150
  • Standard-style ring tongue fits around the stud
  • Stud size 1/4 in
  • Stud size 1/4 in
UPC
UNSPSC
Country of Origin
USA
Material:
Heat Shrink
Type:
Ring
Material:
Heat Shrink
Number Of Terminals:
25 per bottle
Standard:
UL and CSA
Sub Brand:
Scotchlok
Terminal Size:
12 - 10 AWG
Type:
Ring
Recently Viewed
  • placeholder image
    MH10-14RX-3M
    3M
    See more details
  • placeholder image
    AEBB12610SBRDN
    APPLETON ELECTRIC CO
    AEBB12610S-BR-DN-NP
    See more details
    MECR-755-B
    MADISON ELECTRIC PRODUCTS
    WM V4047-2BBTT
    WIREMOLD
    Accepts 15A and 20A duplex receptacles and 106 style frame. Includes mini adapter that accepts two Ortronics TracJack inserts. NOTE: Certified to Cana...