sku: MV155F1CBX15E-EDF
Lead time: 1 - 2 working days
Eaton Bussmann series MV055 E-Rated medium voltage fuse, 15.5 kV, 15A, 50 kAIC, Non Indicating, Current limiting, Ferrule end X ferrule end, Fiberglass tube, 1 - MV155F1CBX15E
Amperage Rating:
15 A
Voltage Rating:
15,500 V
Amperage Rating:
15 A
Dimensions:
2.0000 IN X 2.0000 IN X 21.7500 IN
Voltage Rating:
15,500 V
Recently Viewed
  • placeholder image
    MV155F1CBX15E-EDF
    COOPER BUSSMANN
    Eaton Bussmann series MV055 E-Rated medium voltage fuse, 15.5 kV, 15A, 50 kAIC, Non Indicating, Current limiting, Ferrule end X ferrule end, Fiberglas...