Eaton Bussmann series low voltage British standard fuse, 415V, 32A, 80 kAIC, None, fuse, Class gM - NITD32M50
Image colors may not be accurate.
Please see details, or call (800) 462-7733 for more information.
NITD32M50
Manufacturer
Cooper Bussmann
Category
Power Fuse
Available to order
Local stock: 0
Lead time: 1 - 2 working days
UPC
UNSPSC
Country of Origin
IN
Amperage Rating:
32 A
Type:
Low voltage British standard fuse
Voltage Rating:
415 V
Amperage Rating:
32 A
Class:
Class gM
Dimensions:
2.2441 IN X 0.7087 IN X 0.7087 IN
Height:
31.102 in
Interrupt Rating:
80 kAIC
Length:
35.039 in
Standard:
Contact factory,RoHS Compliant
Sub Brand:
Bussmann Series
Type:
Voltage Rating:
415 V
Weight:
0.0351 lb
Width:
22.441 in
Recently Viewed
  • placeholder image
    NITD32M50
    COOPER BUSSMANN