Eaton Bussmann series low voltage British standard fuse, 415V, 100A, 80 kAIC, None, fuse, Class gM - OSD100M125
Image colors may not be accurate.
Please see details, or call (800) 462-7733 for more information.
OSD100M125
Manufacturer
Cooper Bussmann
Category
Power Fuse
Available to order
Local stock: 0
Lead time: 1 - 2 working days
UPC
UNSPSC
Country of Origin
GB
Amperage Rating:
100 A
Type:
Low voltage British standard fuse
Voltage Rating:
415 V
Amperage Rating:
100 A
Class:
Class gM
Dimensions:
3.5827 IN X 1.0630 IN X 1.0630 IN
Height:
2.362 in
Interrupt Rating:
80 kAIC
Length:
49.213 in
Standard:
Contact factory,RoHS Compliant
Sub Brand:
Bussmann Series
Type:
Voltage Rating:
415 V
Weight:
0.407 lb
Width:
62.205 in
Recently Viewed
  • placeholder image
    OSD100M125
    COOPER BUSSMANN