sku: T60030-3SR-EDF
Manufacturer
Cooper Bussmann
Category
Fuse Holder
Available to order
Local stock: 0
Lead time: 1 - 2 working days
Eaton Bussmann series Class T modular fuse block, 600 Vac, 600 Vdc, 0-30A, Screw, Three-pole
UPC
UNSPSC
Country of Origin
MX
Amperage Rating:
0-30A
Material:
Glass/Polyester
Size:
3.19 In Length X 3.75 In Width X 1.44 In Height
Type:
Modular fuse block
Voltage Rating:
600 VAC//VDC
Amperage Rating:
0-30A
Class:
T
Connection:
Screw
Dimensions:
0.0010 IN X 0.0010 IN X 0.0010 IN
Material:
Glass/Polyester
Size:
Standard:
Contact Manufacturer,RoHS Compliant
Sub Brand:
Bussmann Series
Type:
Modular fuse block
Voltage Rating:
600 VAC//VDC
Recently Viewed
  • placeholder image
    T60030-3SR-EDF
    COOPER BUSSMANN
    See more details
  • placeholder image
    S-8201-4-EDF
    20A 300V 1/4" x 1-1/4" 4 Pole Fuseblock, Straight 1/4" Quick Connect
    See more details
    S-8102-3-EDF
    20A 300V 1/4" x 1-1/4" 3 Pole Fuseblock, 40 Degree 3/16" Quick Connect