sku: T60100-2C-EDF
Lead time: 1 - 2 working days
Eaton Bussmann series Class T modular fuse block, 600 Vac, 600 Vdc, 61-100A, Box lug, Two-pole
Amperage Rating:
61-100A
Material:
Glass/Polyester
Size:
3.09 In Width
Voltage Rating:
600 VAC//VDC
Amperage Rating:
61-100A
Dimensions:
0.0010 IN X 3.9000 IN X 0.0010 IN
Material:
Glass/Polyester
Size:
3.09 In Width
Voltage Rating:
600 VAC//VDC
Recently Viewed
  • placeholder image
    T60100-2C-EDF
    COOPER BUSSMANN