TRSGFNL15V
manufacturer discounts
learn about discounts
Available to order
Local stock: 0
Lead time: 1 - 2 working days
Eaton GFCI receptacle,Nightlight,Tamper resistant,Self-test,#14 - 10 AWG,15A,Residential,Commercial,Flush,125 V,GFCI,Back and side wire,Ivory,Night light,Brass,Receptacle,Tamper resistant,Polycarbonate,5-15R,Two-pole, three-wire, grounding
UPC
UNSPSC
Country of Origin
CN
Amperage Rating:
15 A
Type:
GFCI receptacle
Voltage Rating:
125 V
Amperage Rating:
15 A
Dimensions:
2.0600 IN X 2.8600 IN X 4.7100 IN
Environmental Conditions:
Tamper resistant
Standard:
cULus Listed
Sub Brand:
Eaton Wiring Devices
Type:
GFCI receptacle
Voltage Rating:
125 V
Recently Viewed
  • placeholder image
    TRSGFNL15V
    COOPER WIRING DEVICES
    Eaton GFCI receptacle,Nightlight,Tamper resistant,Self-test,#14 - 10 AWG,15A,Residential,Commercial,Flush,125 V,GFCI,Back and side wire,Ivory,Night li...