V20GB506TRGFI6
sku: WM V20GB506TRGFI6
Manufacturer
Wiremold
manufacturer discounts
learn about discounts
Available to order
Local stock: 0
Lead time: over 7 working days
GFCI Module provides downstream protection for all outlets and connections. Available in 3ft, 5ft and 6ft lengths with 6" receptacle spacing. 15A tamper resistant receptacles. 3-wire, #12 THHN (1 hot, 1 neutral, and insulated ground conductor). .040in steel housing. Packed 2 per carton. Each unit supplied with one (1) Coupling and two (2) Blank End Fittings. GFCI Class A 20A 125V 60Hz. - 5 feet - Ivory
UPC
UNSPSC
Country of Origin
US
Recently Viewed
  • placeholder image
    WM V20GB506TRGFI6
    WIREMOLD
    GFCI Module provides downstream protection for all outlets and connections. Available in 3ft, 5ft and 6ft lengths with 6" receptacle spacing. 15A tamp...
    See more details
  • placeholder image
    WM BK20GB606TRGFI6