sku: MV055F1DAX30E-EDF
Lead time: 1 - 2 working days
Eaton Bussmann series MV055 E-Rated medium voltage fuse, 5.5 kV, 30A, 50 kAIC, Non Indicating, Current limiting, Ferrule end X ferrule end, Class E, Fiberglass tube, 1 - MV055F1DAX30E
Amperage Rating:
30 A
Voltage Rating:
5,500 V
Amperage Rating:
30 A
Dimensions:
3.0000 IN X 3.0000 IN X 15.8600 IN
Voltage Rating:
5,500 V
Recently Viewed
  • placeholder image
    MV055F1DAX30E-EDF
    COOPER BUSSMANN
    Eaton Bussmann series MV055 E-Rated medium voltage fuse, 5.5 kV, 30A, 50 kAIC, Non Indicating, Current limiting, Ferrule end X ferrule end, Class E, F...