sku: MV055F1DAX80E-EDF
Lead time: 1 - 2 working days
Eaton Bussmann series MV055 E-Rated medium voltage fuse, 5.5 kV, 85A, 50 kAIC, Non Indicating, Current limiting, Ferrule end X ferrule end, Class E, Fiberglass tube, 1
Country of Origin
US
Amperage Rating:
85 A
Voltage Rating:
5,500 V
Amperage Rating:
85 A
Voltage Rating:
5,500 V
Recently Viewed
  • placeholder image
    MV055F1DAX80E-EDF
    COOPER BUSSMANN
    Eaton Bussmann series MV055 E-Rated medium voltage fuse, 5.5 kV, 85A, 50 kAIC, Non Indicating, Current limiting, Ferrule end X ferrule end, Class E, F...