sku: MV155F1DBX30E-EDF
Lead time: 1 - 2 working days
Eaton Bussmann series MV055 E-Rated medium voltage fuse, 15.5 kV, 30A, 50 kAIC, Non Indicating, Current limiting, Ferrule end X ferrule end, Fiberglass tube, 1
Amperage Rating:
30 A
Voltage Rating:
15,500 V
Amperage Rating:
30 A
Dimensions:
0.7500 IN X 0.7500 IN X 23.0000 IN
Voltage Rating:
15,500 V
Recently Viewed
  • placeholder image
    MV155F1DBX30E-EDF
    COOPER BUSSMANN
    Eaton Bussmann series MV055 E-Rated medium voltage fuse, 15.5 kV, 30A, 50 kAIC, Non Indicating, Current limiting, Ferrule end X ferrule end, Fiberglas...