sku: S500-200-R-EDF
Manufacturer
Cooper Bussmann
Available to order
Local stock: 0
Lead time: 1 - 2 working days
200MA 250V 5mm x 20mm RoHS Compliant Glass, Fast Acting Fuse
UPC
UNSPSC
Country of Origin
CN
Amperage Rating:
200m A
Size:
5.20 mm Diameter X 20.00 mm Height
Type:
Electronic, Fast Acting
Voltage Rating:
250 VAC
Amperage Rating:
200m A
Connection:
Ferrule End X Ferrule End
Frequency Rating:
50 Hz
Size:
Standard:
UL (CANADA AND US), CSA, SEMKO, VDE, BSI, IMQ, CCC
Type:
Electronic, Fast Acting
Voltage Rating:
250 VAC
Recently Viewed
  • placeholder image
    S500-200-R-EDF
    COOPER BUSSMANN