sku: S506-400-R-EDF
Manufacturer
Cooper Bussmann
Available to order
Local stock: 0
Lead time: 1 - 2 working days
400MA 250V 5mm x 20mm RoHS Compliant Glass, Time Delay Fuse
UPC
UNSPSC
Country of Origin
CN
Amperage Rating:
400m A
Size:
5.20 mm Diameter X 20.00 mm Height
Type:
Electronic, Time Delay
Voltage Rating:
250 VAC
Amperage Rating:
400m A
Connection:
Ferrule End X Ferrule End
Size:
Standard:
CSA, IMQ, VDE, BSI, SEMKO, UR, CCC
Type:
Electronic, Time Delay
Voltage Rating:
250 VAC
Recently Viewed
  • placeholder image
    S506-400-R-EDF
    COOPER BUSSMANN
    See more details
  • placeholder image
    TC075028SS
    APPLETON ELECTRIC CO
    See more details
    S500-2.5-R-EDF
    2.5A 250V 5mm x 20mm RoHS Compliant Glass, Fast Acting Fuse