sku: T30030-3CR-EDF
Lead time: 1 - 2 working days
Eaton Bussmann series Class T modular fuse block, 300 Vac, 300 Vdc, 0-30A, Box lug, Three-pole
Amperage Rating:
0-30A
Material:
Glass/Polyester
Size:
3.44 In Length X 1.63 In Width X 2.75 In Height
Voltage Rating:
300 VAC//VDC
Amperage Rating:
0-30A
Connection:
Box lug
Dimensions:
0.0010 IN X 0.0010 IN X 0.0010 IN
Material:
Glass/Polyester
Size:
Voltage Rating:
300 VAC//VDC
Recently Viewed
  • placeholder image
    T30030-3CR-EDF
    COOPER BUSSMANN